Připomněli jsme si listopadové události roku 1989

Tradičně 17. 11. v 17 hodin začalo v modlitebně kostela Českobratrské církve evangelické v Teplicích vzpomínkové shromáždění k listopadovým událostem roku 1989.

Nejprve jsme si společně s bratrem farářem Danem Páleníkem zazpívali „Náměšť“ Jaroslava Hutky. Komentář k vlastním dobovým fotografiím především z Teplic, kde 11. 11. 1989 začala „smogová“ revoluce, která se během týdne přetavila na „sametovou“, poskytl fotoreportér Mirek Rada. Toho poté se svým příběhem z dob normalizace vystřídal občanský aktivista Jiří Dušek. Sympatické bylo, že v lavicích usedli opět i mladí lidé.

O děti se zatím v presbyterně vzorně staraly sestry Hana Blažková a Dana Páleníková. Děkujeme milým účinkujícím i hostům a těšíme se na další setkávání.